„Praskie Przetrwanie”

Placówka wsparcia dziennego „Praskie Przetrwanie” jest placówką z warszawskiej dzielnicy Praga Południe (Diecezja Warszawsko-Praska) pracującą metodą pedagogiki ulicy.

Pedagodzy ulicy pracują z dziećmi i młodzieżą, którzy większość czasu spędzają na ulicy, podwórku, podejmując tam szereg ryzykownych i nie zawsze zgodnych z prawem zachowań. Dwie grupy dzieci zostały zrekrutowane przy współpracy z pobliskimi szkołami. Praca pedagogów ulicy polega na organizowaniu zajęć i aktywności w miejscach przebywania podopiecznych.

Projekt „Praskie Przetrwanie” osnuty jest wokół tematu surwiwalu (nasze zdjęcia). Drugim realizowanym przez pedagogów ulicy działaniem jest „Podwórkowy Potencjał”. Obie inicjatywy finansowane są przez Urząd Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

Jesteśmy na facebooku – www.facebook.com/PedagodzyUlicy

Bezpośredni kontakt z placówką – e-mail: praskieprzetrwanie@gmail.com

Dokument został dodany dnia 21.05.2013 o 19.19, ostatnio aktualizowany 21.05.2013 o 20.42